Vítězný tým vaří u nás

06 listopad 2023

Vítězný tým vaří u nás – na Střední škole a základní škole Žamberk

V nejmodernějším školícím centru gastronomie v České republice, v MAKRO Akademii proběhlo ve dnech 25. října 2023 až 26. října 2023 finále již 6. ročníku soutěže „Nejlepší kuchařka/kuchař roku 2023 ve společném stravování“, kterou pořádala Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

Týmové barvy Střední školy a základní školy Žamberk, Tyršova 214, hájil soutěžní tým ve složení paní Alena Paulusová a pán Tomáš Novotný. Soutěžním pokrmem, kterým se ve finále prezentovali a se kterým získali 1. místo, byly „Masové měšce s růžičkou květáku a pestem z mrkvové natě, glazovaná mrkvička, bramboro-květákové pyré a zeleninový chips“.

V letošním ročníku byly vyhlášeny čtyři kategorie: svačinky pro děti od 3 do 6 roků // pokrm pro mládež od 11 do 18 roků // bezmasý pokrm // racionální pokrm pro nemocné a seniory.

            Náš tým soutěžil v kategorii, která byla určena pro školní jídelny základních škol a středních škol – v kategorii pokrm pro mládež od 11 do 18 roků. Tématem této kategorie bylo „Nejchutnější a nejatraktivnější pokrm v základních školách a středních školách – hlavní pokrm z mletého masa na vidličku nebo do ruky“ s parametry: atraktivní, chutný a nutričně hodnotný hlavní pokrm v základní škole a střední škole, a to moderně, zdravě a sezónně. Smyslem této kategorie bylo ukázat, že stravování ve školních jídelnách je na vysoké úrovni a pracovníci těchto zařízení umí upravit stravu, která je nejenom kvalitní, ale zároveň taktéž chutná a je atraktivní pro žáky a studenty.

            Našemu vítěznému týmu srdečně gratulujeme a děkujeme za prezentaci nejen naší školy, ale i města a Pardubického kraje.

IMG 20231027 WA0000
 
IMG 20231026 WA0014

Ing. Marcela Bednářová

Střední škola a základní škola Žamberk

  • Adresa: Tyršova 214, 564 01 Žamberk
  • Tel: +420 465 614 472
  • E-mail: oups@oupszamberk.cz
  • Podatelna: 7:00 - 14:00 hod
  • Datová schránka: q6xnxxn
  • Ředitelka školy: Mgr. Věra Říčařová

Zřizovatel školy

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj

Čísla účtů

  • Stravné: 259 731 048 / 0300

Seznam čísel účtů pro platby

Top